Tagastusõigus


E-poest ostetud kaubad saab soovi korral SHU’le tagastada. Tagastamise õigus kehtib 14 kalendripäeva jooksul alates kauba kättesaamisest.

Esita tagastamise avaldus

  • Kaupade tagastamiseks täida ära koos kaubaga saadud arve-saatelehel veerud „Tagastamine“, märkides ära tagastatavad tooted ja nende kogused. Täidetud dokument edasta koos tagastatava kaubaga SHU kauplusesse või kauba kättesaamiseks kasutatud SmartPOSTi pakiautomaadi kaudu, kasutades sama uksekoodi, mis paki kättesaamisel. Kui pakk on saabunud Itella SmartPOSTi valgesse pakiautomaati või pakipunkti, siis tuleb esmalt tagastus vormistada my.smartpost.ee iseteeninduskeskkonnas valides tagastamiseks endale sobivaim Itella SmartPOSTi pakiautomaat (kas sinine või valge). SmartPOSTI kullerteenuse kasutamisel tuleb uksekoodi saamiseks ja kauba tagastamiseks ühendust võtta SHU e-poega aadressil [email protected]. Tagastamiseks kasuta arve tagaküljel olevat spetsiaalselt tagastussilti või taganemisavaldust, mille vormi leiad siit: taganemisavaldus
  • Kaup tagasta võimalusel originaal-transpordipakendis ning kõik ühe tellimuse raames tagastatavad kaubad korraga. Tagastamisega seotud otsesed kulud kannab klient.
  • Tagastatav kaup peab olema kasutamata ja rikkumata (kliendil on õigus kaubaga tutvuda viisil, nagu see on lubatud tavapäraselt poes ning klient vastutab kaubaga tutvumisel kauba väärtuse vähenemise eest, kui ta on kaupa kasutanud eeltoodust muul viisil. 


Tagasta kaubad SHU’le

SHU kaupluses saad tagastada kaubad kaupluse kassasse. Vaata kaupluste asukohti SIIT.

Selveri infoletist kätte saadud kaubad võid tagastada Selveri infoletti. 

SmartPOSTi pakiautomaadist kätte saadud tooted võid tagastada pakiautomaadi kaudu, kasutades sama uksekood, mida paki kättesaamisel.  

SmartKULLERi teenuse kasutamisel võid tagastada kaubad kasutades SmartPOSTi pakiautomaati. 

Tagasi saadetud kaupade kättesaamise kohta saadab SHU Sinu e-postiaadressile kinnituse.


SHU tagastab ostusumma

Tagastatud kauba eest tagastab SHU kliendile ostusumma viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva jooksul. Tagasimakse tehakse samale arvelduskontole, millelt ostu eest tasuti.

Lepingust taganemiseks loetakse ka juhud, kus klient ei tule 14 päeva jooksul kaubale järele või ei võta kaupa välja postiautomaadist 7 kalendripäeva jooksul. Tagastame sellistel juhtudel ostusumma koos postikuluga viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva jooksul samale arvelduskontole, millelt ostu eest tasuti.

Rikutud või kahjustanud tooteid tagastada ei ole võimalik.