Haabneeme kool

Võistkond: Haabikud

Võistkonna liikmed: Jaan Erik Halliko, Helena Jürgenson, Haabneeme Kool, 6 klass

Juhendaja Triin Hussar

Töö tutvustus:

Maketti idee kujunes  välja Kaubamaja olemasolevast logost- ringi sees olevas K- tähest.

Meie maketi karkass on ehitatud vineerist, kaetud papiga ja seejärel kaunistatud. Läbivaks tooniks on tuttav oranž. Maketi diameeter on 130 cm.

Tuleviku kaubamaja peaks meie nägemuses ühendama erinevate huvigruppide soove, see on kaubamaja, mis on mõeldud tänapäeval üha enam populaarsust koguvale mahekaubale ja keskkonnahoidlikule tarbijale ja ka inimesele, kes on innovaatiline ja tahab kaasas käia kõrgmoe ja viimaste moetrendidega.

Kaubamaja on K-tähe kujuline, üks haru ongi kauplustele, mis on mahetooteid ja looduslähedust armastavale kliendile ja teine haru kõrgmoega kaasaskäivale inimesele. Maja tagakülje välisfassaadil sulanduvad erinevad stiilid ühtseks tervikuks- hõbedaläikelised puud, mis harmoneeruvad kaubamaja praeguse asukoha ja Tammsaare pargi lähedusega.

Kuna meie nägemuses on kaubamaja ka  meelelahutust pakkuv paik, siis kaubamaja tagaküljel  ongi lava, kus saab korraldada erineva stiiliga üritusi- nii efektseid moeshowsid, rahvast ühendavaid kontserte kui ka üritusi, mis juhivad tähelepanu inimeste mõistlikule ja vastutustundlikule tarbimisele.

Ülaltvaates on näha, et kaubamaja viimane korrus on klaasist laega, ülemisel korrusel võiks olla raamatupood, mis annab mõtetele lendu.

Klaasist põrandaga katusel saab aga hooajaliselt korraldada samuti moeshowsid ja avatud on ka hubane taevakohvik.

Kaubamaja ringikujuline kujundus on kui omaette oaas linnasüdames, kus puudega ümbritsetud alas on kaubamaja, kus meie nägemuses tunneb end hästi igaüks, sest siin on mõeldud kõigile inimestele, see on maailm, kus kõik ootused ja vajadused saavad täidetud.