LISAINFO REISIJALE

LISAINFO REISIJALE
1. REISIDOKUMENDID, VIISAINFO JA RIIKI SISENEMINE: KANAARI SAARED, BASKIMAA/HISPAANIA
Eesti kodanikud võivad siseneda Euroopa Liidu riikidesse nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel ja viibida riigis kuni 3 kuud.
Vene kodanik (punane pass) ja halli välismaalase passi omanikele kehtivad tingimused ja dokumendid: viisavaba peale 21.12.07, juhul kui on olemas kas alaline või tähtajaline Eesti elamisluba. Viisata reisimise õigus on kõikidesse Schengeni liikmesriikidesse kuni 90 päeva kuue kuu jooksul alates esimesest Schengeni ruumi sisenemisest. Vajalikud dokumendid riiki sisenemisel: - pass, kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi - Eesti elamisluba (originaal), kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi - edasi-tagasi piletite broneering, majutuse broneering ja reisikindlustus
NB! Alljärgnevatesse sihtkohtadesse saab reisida ainult passiga.
2. REISIDOKUMENDID, VIISAINFO JA RIIKI SISENEMINE: ARAABIA ÜHENDEMIRAADID
3. REISIDOKUMENDID, VIISAINFO JA RIIKI SISENEMINE: INDIA
4. REISIDOKUMENDID, VIISAINFO JA RIIKI SISENEMINE: HONGKONG-BORNEO
a. HONGKONG
b. BORNEO
5. REISIDOKUMENDID, VIISAINFO JA RIIKI SISENEMINE: SINGAPUR-BALI
a. SINGAPUR
b. BALI
6. Kontrollige enne reisi kindlasti ka oma passi ja/või ID kaardi kehtivust.
7. Soovitame kogu reisi perioodiks sõlmida reisi- ja tervisekindlustuse, mille saate osta Aurinkos reisi broneeringuks vormistades Aurinko kodulehelt või büroost Pärnu mnt.10 Tallinnas.
8. TERVIS JA REISIMINE
Rohkem infot leiate Aurinko kodulehelt: http://www.aurinko.ee/et/hea-teada/tervishoid-ja-reisimine
a. Haigestumine reisil
Eesti Haigekassas kindlustatud isik, kes viibib Euroopa Liidu liikmesriigis turistina, saab koheselt vajaminevat arstiabi võrdsetel tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Reisimisel Euroopa Liidu territooriumil on vaja, et oleks kaasas Euroopa ravikindlustuskaart või selle asendussertifikaat. Pange tähele, et haigekassa ravikaardi esitamisel hüvitatakse ainult otsene raviteenus, näiteks raviprotseduurid ja operatsioonid. Seetõttu soovitame osta reisikindlustuse. Väljaspool Euroopa Liitu reisimisel soovitame kindlasti sõlmida tervisekindlustuse.
b. Vaktsineerimised
Euroopa Liidus reisimisel ei ole ette nähtud kohustuslikke vaktsineerimisi.
Lisateavet leiate: www.reisivaktsiinid.ee
c. Ravimitega reisimine
01.07.2014 jõustus Sotsiaalministri 18.02.2005 määruse nr 31 muudatus, mis lihtsustab ravimitega reisimist. Rohkem infot: http://www.ravimiamet.ee/ravimitega-reisimine?group=7